Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych.

Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych.

Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i Rise powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r. Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

Dowiedz się, czym jest Pilates, jak zacząć robić Pilates i czy Pilates Czy zwiększy fitness.

Ben Greenfield Get-Fit Guy 18 stycznia 2011 4-minutowy czytania nr 37 Play Pause Słuchaj What Is Pilates? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Pamiętam, kiedy Pilates po raz pierwszy przybył na scenę fitness. Niektórzy z nas trenerów osobistych byli nieco zawstydzeni tym, jak wymówić nazwę nowego stylu ćwiczeń. Czy wymawiane było „pilotów” jak kierowca samolotu, czy „pie-lattes”, jak jakiś fantazyjny francuski napój? Niezależnie od tego, od prywatnych studiów szkoleniowych, po dziwnie wyglądające urządzenia o nazwie Reformers, Pilates (wymawiane puh-lah-teez) stał się bardzo popularną formą ćwiczeń wykorzystywanych przez wszystkich, od Gwyneth Paltrow po Madonnę po siedem stóp profesjonalnych zawodników koszykówki ! Więc w tym artykule dowiesz się, czym jest Pilates, jak zacząć Pilates, kto może korzystać z Pilatesa, a jeśli Pilates faktycznie zwiększy twoją sprawność.

Co to jest Pilates?

Pilates jest formą ćwiczeń opracowanych przez jego imiennik, Joseph Pilates, w latach dwudziestych. Początkowo był używany jako program rehabilitacyjny dla jeńców wojennych, którzy potrzebowali bezpiecznego i skutecznego sposobu odzyskania kondycji utraconej podczas ich siedzącej niewoli. Chociaż większość ćwiczeń z oryginalnego programu Pilatesa była wykonywana na macie na podłodze, Joseph opracował specjalne elementy sprzętu Pilatesa, takie jak reformator, aby poprowadzić osobę przez odpowiedni zakres ruchu dla ćwiczeń Pilates, dopóki nie było ich ciało Wystarczająco silne, aby wykonać ćwiczenia podłogowe Pilates.

Dzisiaj w wielu środowiskach ćwiczeń zobaczysz nowoczesne odmiany reformatora Pilatesa, który jest w zasadzie przesuwną platformą ze sprężynami na jednym końcu, który jest poruszany przez pociągnięcie na linach lub odepchnięcie ze stacjonarnego paska stopy. Chociaż może być używany do bardziej zaawansowanych rutyn fitness, nadal jest to bardzo dobre narzędzie do pomagania osobom, które mogą potrzebować alternatyw dla regularnych ćwiczeń, takich jak osoby z chorobą serca, kobiety w ciąży lub osoby z problemami pleców, bioder lub kolana.

Pilates Floor/Mat Trenings

Reformatorzy są rzadsze niż treningi podłogowe Pilates, które są typem Pilates, których znajdziesz na większości siłowni. Te treningi zawierają ćwiczenia, które koncentrują się na mięśniach biodra, miednicy, niskich pleców i brzucha. W większości tych ćwiczeń trzymasz tułów w jednej pozycji, poruszając kończyny w różnych kierunkach. Aby uzyskać bardzo podstawowe wyobrażenie o tym, jak to jest, spróbuj usiąść na podłodze, równoważyć tyłek, a następnie podnieść ręce i nogi z ziemi. Lub wypróbuj 6 -calowy kryzys, który pokazuję na filmie „Jak dobrze wyglądać w bieliźnie”.

Każde ćwiczenie opiera się na 6 podstawowych zasad Pilatesa: centra, koncentracja, kontrola, precyzja, Oddech i przepływ. W typowej klasie Pilates dowiesz się, jak skupić się na środku ciała, skoncentrować się na ruchu, kontrolować mięśnie, przełożyć mięśnie przez właściwy zakres ruchu, głęboko oddychaj płucami i poruszaj się płynność. Ponieważ wiele z tych zasad jest podobnych do jogi, ludzie często mylą Pilates z jogą, ale Pilates jest znacznie bardziej skoncentrowany na wzmocnieniu mięśni brzucha, niskiego pleców, miednicy i bioder, podczas gdy joga jest bardziej skupiona na elastyczności, równowagi i relaksacji.

Strony

12next ›Ostatnia» Cała treść tutaj jest wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy służby zdrowia. Skonsultuj się z licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia w sprawie wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ben Greenfield

Ben Greenfield otrzymał tytuł licencjata i magistra z University of Idaho w dziedzinie nauki sportowej i ćwiczeń; Osobiste certyfikaty szkolenia oraz siły i kondycji od National Siła and Conditioning Association (NSCA); Certyfikacja żywienia sportowego z Międzynarodowego Towarzystwa Żywienia Sportowego (ISSN), zaawansowanego certyfikatu dopasowania rowerowego z Serotta. Ma ponad 11-letnie doświadczenie w trenowaniu profesjonalistów, kolegialnych i rekreacyjnych sportowców ze wszystkich sportów, a jako pomogło setkom klientów osiągnąć odchudzanie i sukces fitness.

Subskrybuj podcast Get-Fit Guy Spotify Google Stitcher

Dowiedz się, co powoduje krwawe z nosa, jak je leczyć, a 4 znaki, które mogą oznaczać, że musisz sprawdzić krwawienie z nosa.

przez Roba Lambertsa, MD House Call Doctor 26 kwietnia 2012 4-minutowy czytanie nr 68 Pause Play Pause Posłuchaj 5 wskazówek dotyczących radzenia sobie z krwawieniem do nosa, obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem na Safari. Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Czy zaburzenia krzepnięcia lub wysokie ciśnienie krwi powodują krwawienie z nosa?

A co z zaburzeniami krzepnięcia lub wysokim ciśnieniem krwi? Osoba z zaburzeniem krzepnięcia może mieć zwiększone ryzyko krwawienia z nosa, ale osoby z krwawami z nosa nie muszą być oceniane pod kątem zaburzeń krzepnięcia, chyba że dostaną je dużo. Jeśli chodzi o ciśnienie krwi, nie ma wiele dowodów na to, że wysokie ciśnienie krwi powoduje krwawienie z nosa bardziej niż normalnie, ale eksperci wydają się myśleć, że może to przedłużyć krwawienie.

5 wskazówek dotyczących radzenia sobie z a Krwawione nos

Następnym razem, gdy będziesz krwawić nos, postępuj zgodnie z tymi krokami, aby zachować spokój i zatrzymać krwawienie.

Nie panikuj – pomimo horroru sceny, krwawe z nosa rzadko są niebezpieczne. Uwolnij nos – wydaje się, że to nie ma sensu, ale często obecność skrzepów w nosie przedłuża krwawienie. Wyrzucenie skrzepów nie sprawi, że nos krwawi więcej, ale mniej. Zaufaj mi ten raz. Użyj sprayu do nosa obłudnego – jeśli masz neopynofrynę lub afrin nosowy spray, spray spowoduje zmniejszenie naczyń krwionośnych i zatrzymanie krwawienia. Przytrzymaj nos – Szczypiony nos zamknięty tuż poniżej końcówki przez 10 minut w sposób ciągły (bez zerkania). Włóż bawełnę i nakładaj lód na grzbiet nosa – jeśli inne środki się nie powiedzie, może to spowolnić.

Kiedy należy się martwić o krwawienie nosa?

Powinieneś szukać pomocy medycznej pod następującą Cztery okoliczności:

Jeśli powyższe środki nie działają.

Jeśli krwawienie z nosa powtarzają się.

Jeśli masz zaburzenie krzepnięcia krwi lub jesteś na lekach, które cieszą się krwią.

Jeśli krwawienie z nosa jest spowodowane urazem, a krwawienie się nie kończy lub podejrzewasz, że nos jest złamany.

Niektóre osoby są podatne na przednie krwawe z nosa, wymagając niewielkiej procedury kauteryzacji splotu Kesselbacha. Tylne krwawienie z nosa są bardzo poważnymi problemami, które wymagają hospitalizacji i interwencji chirurgicznej, ale trudno jest odróżnić przed krwawe z nosa tylnymi, innymi niż fakt, że powyższe procedury powstrzymujące krwawienie z nosa nie działają naprawdę na krwawieniach tylnych.

Jak zawsze: w razie wątpliwości sprawdź to lekarza.

i spróbuj trzymać palce z dala od splotu Kesselbacha!

Jeśli masz tematy, które chcesz Ja, żeby się opisać, wyślij je na adres housecalldoctor@quickanddirtytips.com , lub możesz przesłać je na Twitterze (@HouseCallDoc) lub mojej stronie na Facebooku.

Pozwól mi jeszcze raz przypomnij sobie Ty, że ten podcast służy wyłącznie celom informacyjnym. Moim celem jest dodanie do swojej wiedzy medycznej i przetłumaczenie niektórych dziwnych rzeczy medycznych, które słyszysz, więc kiedy idziesz do lekarza, wizyty będą bardziej owocne. Nie zamierzam wymieniać twojego lekarza; On lub ona zawsze powinieneś skonsultować się z własnym schorzeniem.

Złap cię następnym razem! Bądź zdrowy!

Obraz z krwawym z nosa z Shutterstock

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12 Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

Odkryj trzy ważne lekcje, które możesz nauczyć się od współczesnego myśliwego – bez względu na to, że możesz zabrać ze sobą na pole, aby zmaksymalizować swój sukces, nawet jeśli sam nie jesteś łowcą i nie ma ochoty być jednym.

Autor: Ben Greenfield Get-Fit Guy 13 lutego 2017 6-minutowy Readepisode #324 Play Pause Słuchaj 3 lekcje entuzjastów fitness mogą uczyć się od współczesnych myśliwych, których obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem na safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Pomyśl o starej szkoły, dobrego tradycyjnego łowcy amerykańskiego. Co przychodzi na myśl? Redneck w stojaku drzewa nad jakimś karmnikiem kukurydzy? Być może ktoś siedzący przez wiele godzin w jakimś z grubsza skonstruowana kamuflaż ślepa, od czasu do czasu stukając w cukierki w telefonie. A może ktoś, kto prowadzi dużą ciężarówkę z stojakiem na broń, okna w dół, zaglądając na boisko, aby jakaś gra. inaczej niż o tym, o czym myślimy, gdy myślimy o łowcach w dzisiejszych czasach. Na szczęście wielu współczesnych myśliwych przyjmuje teraz koncepcję zwiększania swojej natury i świadomości sensorycznej, śledzenia i przetrwania dzikiej przyrody, a teraz uwzględniają imponujące ilości fizjologicznie odpowiedniego treningu polowania, technik oddychania i kontroli tętna.

W tym artykule odkryjesz trzy ważne lekcje, które możesz nauczyć się od nowoczesnego, dopasowanego myśliwych – bezskutecznych, które możesz zabrać ze sobą na boisko, aby zmaksymalizować swój sukces, nawet jeśli sam nie jesteś łowcą i nie masz pragnienia być!

1. Naturalny ruch, funkcjonalny fitness & amp; Agility

W moim ostatnim wywiadzie dla podcastu z Kentonem Clairmontem, założycielem nowoczesnego ruchu fitness zatytułowanego „Train to Hunt”, Kenton opisuje, w jaki sposób myśliwych włączają teraz naturalne ruchy fitness w swoich procedurach treningowych: ruchy takie jak przysiady, Lunges, pchania, ciągnie, mobilność i nie tylko.

Ta koncepcja stosowania naturalnego ruchu w celu dopasowania nie jest w rzeczywistości nową koncepcją i był pionierem przez Georgesa Héberta, francuskiego nauczyciela PE i instruktora fitness, Way, Way na początku XX wieku.

Podczas oficera francuskiej marynarki wojennej przed I wojną światową Hébert stacjonował w mieście St. Pierre w Martyce. W https://yourpillstore.com/pl/ocuvit/ 1902 r. Miasto padło ofiarą katastrofalnej erupcji wulkanicznej i to Hebert koordynował odważną ucieczkę i ratowanie prawie siedmiuset osób z tej katastrofy. To doświadczenie miało na niego głęboki wpływ i zainspirowało go do nauki łączenia umiejętności fitness i sportowych z odwagą i altruizmem, ostatecznie rozwijając to w jego osobiste motto: „Bądź silny, aby być użytecznym.

Potem po tym Doświadczenie, Hébert podróżował po całym świecie, badając umiejętności rozwoju fizycznego i ruchu ludności tubylczej, które poruszały się naturalnie. W Afryce znalazł plemiona, które miały niesamowite ciała i były elastyczne, zwinne, zręczne, trwałe, odporne, ale nie miały siłowni ani osobistych trenerów-po prostu ruchy podobne do gimnastyki, takie jak wspinanie się na drzewa, pływanie, sprint, rzucanie skał, i zapasy.

Kiedy ostatecznie wrócił do Francji, Hébert został fizycznym instruktorem francuskich żołnierzy piechoty morskiej, gdzie zaczął projektować własny system wychowania fizycznego, który nazwał metodą naturalną, formą ruchu pod wpływem greckiej gimnazji, niemieckiej pruskiej gimnastyki, a nawet tańca francuskiego, a co najważniejsze, forma ruchu przede wszystkim wykonywana w naturze i otoczona drzewami, skałami, wodą, kłodami i innymi „przeszkodami”.

Naturalna metoda promuje fizyczne właściwości naturalnych, asymetrycznych form oporności, takie jak niezręczne skały i kłody, w połączeniu z koordynacją i prędkością mięśni, możliwość chodzenia, biegania, skakania, poruszania się na wszystkich czworakach przednich, do tyłu i na bok oraz Posiadanie fizycznej czapki Możliwość wspinania się, utrzymania równowagi, rzucania, obrony i pływania. Umiejętności te łączą się z cechami mentalnymi odwagi, chłodem pod presją, szacunkiem, siłą woli i zdolnością do pokonania przeszkód, takich jak strach przed upadkiem, strach przed skokiem przez odległości, strach przed zanurzeniem się w zimnej wodzie, strach przed pójściem Niestabilna powierzchnia itp.

Więc jeśli myśliwi (wraz z rosnącą liczbą sportowców parkour, gimnastyczki, wyścigów z okazji i nie tylko), teraz wykorzystują zasady ruchu naturalnego, nie ma powodu, dla którego możesz, dlaczego możesz, dlaczego możesz, dlaczego możesz, dlaczego możesz, dlaczego możesz Nie robię tego! Oto niedawny artykuł, który napisałem o „Perfect Workout na rok 2017”, który da ci wiele pomysłów na rozpoczęcie.

2. Kąpiel leśna

Nie można zaprzeczyć, że myśliwi spędzają mnóstwo czasu w lesie i głęboko w głębokim naturze, a pojawiające się badania badań pokazuje, że z tej praktyki wynikają wyraźne korzyści zdrowotne, szczególnie w połączeniu Dzięki uważności i świadomości niezbędne do śledzenia zwierzęcia lub znalezienia dzikich artykułów spożywczych, oglądania torów i szlaków gier, zwróć uwagę na wiatr i zauważ najdrobniejsze szczegóły krajobrazu, które mogą dać jedną wskazówki, w których gra się podróżuje lub żyje.

Na przykład jeden artykuł zatytułowany „Środowiska naturalne, diety przodków i ekologia drobnoustrojów: czy istnieje nowoczesne„ zaburzenie paleo-deficyt ”?” Najważniejsze badania z lat 60. XX wieku, które pokazują doświadczenia wczesnego życia z mikroflorą i innymi bakteriami występującymi w sytuacjach zewnętrznych, a także stres środowiskowy, mogą pozytywnie wpływać na długowieczność i wyniki zdrowotne. Autor podkreśla współewolucyjny związek między mikroflorą a ludzkim gospodarzem i wskazuje na to, że istnieje niższe zdrowie, większe lęk i depresja oraz zwiększona częstość występowania chorób związanych z odpornością w krajach rozwiniętych, które stały się zbyt odkażone-specyficznie zbyt zdezynfekowane W odniesieniu do nie przebywania na zewnątrz wokół brudu, drzew, zwierząt i innych naturalnych obszarów „ekologii drobnoustrojów”.

Ponadto w japońskim badaniu shinrin-yoku z 2010 r. , lub kąpiel leśna ”), naukowcy odkryli, że elementy środowiska, takie jak zapach drewna, dźwięk bieżącej wody strumieniowej i sceneria lasu, mogą zapewnić relaks i zmniejszyć stres, a także osoby biorące udział w badaniu Doświadczyło niższy poziom kortyzolu, niższy tętno i niższe ciśnienie krwi.

To naprawdę nie powinno być zaskoczeniem. Naukowcy od dawna wiedzą, że światło słoneczne może obniżyć depresję, zwłaszcza depresję z sezonowych zaburzeń afektywnych. Jedno badanie z 2007 r. Z University of Essex wykazało, że coś tak prostego jak spacer po wsi zmniejsza depresję u 71% uczestników. Ci sami badacze odkryli, że terapia przyrodnicza, znana również jako „ecoterapia”, i wydają zaledwie pięć minut w naturalnym otoczeniu, czy to chodzenie po parku, czy ogrodnictwa na podwórku, może poprawić nastrój, samoocenę i motywację.

Contents

Published
Categorized as blog