A niacinamid és a retinol nem az egyetlen népszerű összetevő

A niacinamid és a retinol nem az egyetlen népszerű összetevő

Ha ez idő alatt új – a pubertással kapcsolatos vagy nem kapcsolódó – tünetek jelentkeznek. Például izom- és ízületi fájdalmak alakulhatnak ki növekvő gyermekeknél. Az újonnan fellépő fejfájást, a kismedencei fájdalmat vagy a jelentős súlyváltozásokat orvosnak kell értékelnie.

Mindenkinek más bőrproblémája van, és nehéz lehet megtalálni a megfelelő kombinációt az Ön speciális igényeinek. Szerencsére vannak olyan termékek, amelyek a bőrtípusok és aggodalmak széles skáláját képesek kezelni. A sokoldalú bőrápoló termékekben gyakran megtalálható két összetevő a niacinamid és a retinol – de zavaró lehet, hogy biztonságos-e együtt használni őket.

A legfontosabb elvitelek:

  • A niacinamid gyengéd, de hatékony összetevő a bőrápolási állapotok széles körének kezelésére.
  • A retinol az A-vitamin egyik formája, amely hatékonyan csökkentheti a pattanások és az öregedés jeleit, de mellékhatásokkal is járhat.
  • Együtt alkalmazva a niacinamid segíthet csökkenteni a retinol által okozott mellékhatásokat.
  • Jelenleg nincs ismert mellékhatás a niacinamid és a retinol kombinálásának.

Mit tesz a niacinamid a bőrrel?

A niacinamid, más néven nikotinamid, a B3-vitamin vízben oldódó formája. Ez egy természetes melléktermék, amelyet a szervezetben feleslegben lévő niacinból állítanak elő, de előállítható triptofán aminosavból is.

Ez a vitamin alapvető szerepet játszik a bőr egészségében, köszönhetően annak, hogy képes felépíteni a keratin fehérjét. Ha helyileg alkalmazzák olyan termékekben, mint a tisztítók és hidratálók, segíthet a bőr ragyogásában és megelőzheti az öregedés jeleit.

A niacinamid előnyei

A niacinamid egy hihetetlenül gyengéd, mégis erőteljes bőrápoló összetevő, amely simábbá, fényesebbé és erősebbé teszi a bőrt. A helyileg alkalmazható niacinamid elősegíti a hidratáció fokozását, és segít megvédeni a bőrt a szennyező anyagoktól és irritáló anyagoktól azáltal, hogy megerősíti a bőrt védő víz- és olajréteget, azaz a lipidgátat.

Gyulladáscsökkentő képessége számos bőrbetegség, köztük az atópiás dermatitis, hiperpigmentáció, akné és ekcéma kezelésében segít.

A niacinamid mellékhatásai

A niacinamid általában meglehetősen gyengéd a legtöbb bőrtípushoz. Bár nem gyakori, néhány ember enyhe mellékhatásokat tapasztal, beleértve:

  • Vörösség;
  • enyhe égő érzés;
  • Viszkető;
  • Allergiás reakciók.

Milyen hatással van a retinol a bőrre?

A retinol egyfajta retinoid, amely az A-vitaminból származó bőrápoló összetevők családja. Bár erősebb koncentrációban is elérhető, sok retinol termék vény nélkül kapható szérumok, krémek és hidratálók formájában. A retinol erősebb alternatívája a vényköteles Retin-A, amely tretinoin márkanéven is ismert.

A retinol ereje az elhalt hámsejtek hámlasztására, a sejtforgalom fokozására és az olajtermelés csökkentésére való képességéből fakad. Még a szabad gyökök semlegesítésében is segíthet, ami megakadályozza a kollagén lebomlását.

A retinol előnyei

Az OTC retinol hihetetlenül alkalmas a gyakori bőrproblémák széles körének kezelésére. A két leggyakoribb ok, amiért az emberek a retinolhoz fordulnak, az enyhe vagy közepesen enyhe akne kezelése, valamint az öregedés jeleinek, például a bőr elvékonyodásának és a ráncoknak a csökkentése.

Sokan a retinolhoz fordulnak, hogy segítsenek a hiperpigmentációból vagy hegesedésből eredő egyenetlen bőrtónuson. Összességében a retinol segíthet a fakó és érdes bőrnek, hogy teltebbnek és simábbnak tűnjön.

A retinol mellékhatásai

Bár az OTC változat viszonylag kíméletes, a retinolnak néhány lehetséges mellékhatása lehet, különösen, ha megszokja a terméket.

Milyen mellékhatásai vannak a retinolnak? A gyakoriak a következők:

  • Vörösség;
  • Irritáció;
  • Gyulladás;
  • Szárazság;
  • Fájdalom;
  • Viszkető.

Használható együtt a niacinamid retinollal?

Teljesen! Nemcsak biztonságos a retinol és a niacinamid együttes használata, de hihetetlenül előnyös lehet egy hatékony bőrápolási rutin kialakításában is.

A niacinamid és retinol kombináció előnyei

Mielőtt új bőrápoló termékeket vásárolna, tudnia kell, milyen előnyökkel jár a niacinamid és a retinol együttes alkalmazása. A niacinamid segíthet a retinol okozta irritáció csillapításában.

Egy tanulmány megállapította, hogy a niacinamid és a retinol kombinálása segíthet csökkenteni a finom vonalakat, a sötét foltokat és a bőr textúráját . Egy másik 2017-es tanulmány szerint az emberek kevesebb irritációt tapasztaltak, amikor hidratáló összetevőket, például niacinamidot tartalmazó retinol krémet használtak, szemben a csak retinollal.

A retinol hihetetlenül hatékony lehet mindenféle bőrbetegség kezelésében, de lehetséges mellékhatásai elrettentőek lehetnek az emberek számára. A niacinamid retinol mellett történő alkalmazása segíthet a lehetséges mellékhatások enyhítésében.

Az Ideo Skin Memory Serum™ a retinol és a niacinamid erőteljes dózisait kombinálja, amelyek aktiválják a bőrsejteket, javítják a mitokondriális anyagcserét és segítik visszanyerni a fiatalos megjelenést.

Hirdetés

Különleges ajánlat

Tekerje vissza a bőr elszíneződését és ráncait, hogy felfedje fiatalságát az IDEO tudományosan megalapozott formulájával

Takarítson meg 15%-ot előfizetéssel

Lehetséges mellékhatások

A retinol és a niacinamid nagyszerű csapatot alkotnak a bőr ápolásában, és nincs olyan jelenlegi tudományos kutatás, amely kimutatná ezen összetevők kombinálásának káros mellékhatásait.

A niacinamid és a retinol használatának lehetséges mellékhatásai nem feltétlenül a kombinációjukból származnak, hanem a retinolra való érzékenységből. Ez súlyosbodhat, ha erősebb koncentrációjú retinolt, például niacinamidot és tretinoint használnak.

A mellékhatások származhatnak a bőrápoló termékek más összetevőiből vagy erősebb koncentrációjú összetevőkből is.

A niacinamid és a retinol együttes alkalmazása

A bőrápolási rutin kialakítása során érdemes emlékezni ezekre a gyakori kérdésekre:

  • Használjam a niacinamidot a retinol előtt vagy után? Először alkalmazza a niacinamidot, hogy megvédje a bőrt a retinol káros hatásaitól.
  • Mennyi időn belül alkalmazhatom a retinolt a niacinamid után? A niacinamid alkalmazása után körülbelül 5 percet kell várnia a retinol használatára, de használhatja a niacinamidot reggel és a retinolt éjszaka is.
  • Mire kell még figyelnem a használatuk során? Ügyeljen arra, hogy a nap folyamán mindig olyan terméket használjon, amelynek SPF 30 vagy magasabb, ha retinoidokat használ.

Önnek sem kell pénzt és időt költenie külön termékekre. Egyre több olyan termék kapható, amely retinolt és niacinamidot is tartalmaz, jellemzően szérum formájában.

Niacinamid és retinol használata más termékekkel

A niacinamid és a retinol nem az egyetlen népszerű összetevő. Lehet, hogy azon gondolkodik, hogy ezeket más termékekkel kombinálja.

Használható a retinol niacinamiddal és hialuronsavval? Igen tudsz. A C-vitamin és a retinol együtt használva szintén hatásos, de a C-vitamint nem szabad niacinamiddal kombinálni.

Az egyik összetevő, amelyre vigyázni kell, a glikolsav, amelyet nem szabad retinollal kombinálni, mivel együtt alkalmazva fokozhatják az irritációt. A szalicilsav, a retinol és a niacinamid együtt biztonságosan használhatók, de túl gyakori használat esetén bőrszárazsághoz vezethet.

Erős kettős: niacinamid és retinol

Bár mindkettő nagyszerű önmagában, a niacinamid és a retinol még hatékonyabb lehet, ha együtt alkalmazzák. Különösen hasznosak lehetnek azok számára, akik a retinol erőteljes hatásait szeretnék elérni, de érzékenyek lehetnek az összetevőre. Csak ne felejtsd el a fényvédőt!

GYIK

Ki használja a niacinamidot?

A niacinamid minden bőrtípusra jótékony hatással lehet, különösen azokra, akik bizonyos érzékenységgel és állapotokkal rendelkeznek, mint például a rosacea.

Melyik a jobb akne esetén: niacinamid vagy retinol?

A retinol általában hatékonyabb az akne kezelésében. Súlyos aknéban szenvedőknek érdemes megfontolni a Retin-A vényköteles változatát.

Mit ne keverjen niacinamiddal?

Kerülje a C-vitamint és a niacinamidot tartalmazó termékeket közvetlenül egymás után, mivel ezek nem kompatibilisek.

Az akne lelkileg káros lehet a súlyos esetektől szenvedők számára, és a hegek élethosszig tartó megjelenése is ugyanolyan pusztító lehet. A lézer az aknés hegesedés egy újabb kezelési módja. Javíthatják a maradandó hegesedés megjelenését, de nem varázspálcák.

A legfontosabb elvitelek:

  • Az aknés hegek két fő típusa van: atrófiás (jégcsákány, gördülő és boxcar hegek) és hipertrófiás (hipertrófiás és keloid hegek).
  • Az aknés hegek az aknés elváltozások gyulladása által okozott kollagénváltozások és azok kezelése miatt alakulnak ki.
  • Az aknés hegek kezelésére többféle lézer létezik: ablatív, nem ablatív, frakcionált ablatív, frakcionált nem ablatív, rádiófrekvenciás mikrotűzés, IPL/BBL és LED.
  • Az aknés hegek kezelésére szolgáló lézerek úgy működnek, hogy eltávolítják a hegszövet felhalmozódását, vagy átalakítják az akne által okozott sérült kollagént, és új kollagénnel helyettesítik.

Bizonyos típusú hegek jobban reagálnak a lézerre, mint mások. A súlyos és mérsékelt aknés hegesedést nehezebb kezelni, mint az enyhe hegesedést. Olvasson tovább, hogy megtudja a különféle aknés hegek típusait, és azt, hogy milyen lézerek segíthetnek egészséges megjelenésben.

Az aknés hegek típusai: mik ezek?

Az aknés hegek az akne gyógyulása után megjelenő látható eredmények. A legtöbb akne típusától függően bizonyos típusú aknés heget hagy maga után. A gyulladásos és cisztás elváltozások hagyják a legrosszabb hegeket. Az aknés hegek három fő típusa van, amelyeket az alábbiakban tárgyalunk.

1. Atrófiás hegesedés

Az atrófiás aknés hegesedés a kollagént roncsoló gyulladás következménye, ami kollagénvesztést és homorú megjelenésű hegeket eredményez. Ide tartoznak a jégcsákány, a gördülő és a boxcar hegek. A jégcsákány hegei mélyek, keskenyek, a gurulós és dobozos hegek pedig sekélyebbek. A gördülő hegek ferde szélűek, a boxcar hegek pedig éles szélűek.

2. Hipertrófiás hegesedés

A hipertrófiás és keloid hegeket a gyulladás képezi, amely extra kollagénképződést okoz. Mindkét típus dudoros elváltozásokat eredményez a bőrön, amelyek fájdalmasak vagy fájdalmasak lehetnek. A hipertrófiás hegek az aknés elváltozás méretéig terjednek, míg a keloidok túlnyúlnak az elváltozás határain.

3. Gyulladás utáni hiperpigmentáció

Ez nem valódi heg, amely kollagénváltozást eredményez, hanem gyulladás okozza, amely túlzott mennyiségű melanint termel a bőrben. További információért látogasson el a https://active-keto-gummies-official.top/hu/a-tudatos-taplalkozas-erejenek-leleplezese-hogyan-tamogatjak-a-tudatos-etkezesi-lehetosegek-a-fogyast/ oldalra.

Contents